בניית אתרים

בניית אתרים איך עושים את זה?

לאלו דברים בבניית אתרים כדאי לשים לב!!

 

 

אם החלטתם שאתם משדרגים או בונים אתר חדש להלן כמה טיפים שכדאי להתייחס בכובד ראש …

  • ראשית בוחרים שם דומיין בדרך כלל השם של העסק או החברה בישראל מקובל סיומת דומיין .co.il אך אם החברה נותנת מענה גם לחו”ל ניתן לקנות או להוסיף גם סיומת .com  אם יודעים שהחברה בעתיד הקרוב תתפתח לתחומי חו”ל עדיף לקנות מראש ולכוון אותו לאתר מכוון שאנו לא רוצים שיווצר מצב שהדומיין יתפס ע”י גורם אחר והקידום שרץ על הדומיין הראשי יירד לטמיון .
  • כיום קיימים גם שמות מתחם עם סיומת בעברית הרבה שואלים האם זה יכול לתרום לקידום האתר אנו משערים שכן אך שיהיה הדומיין המשני כי לרוב לגולשים לא נוח לרשום מייל או כתובת אתר אינטרנט בעברית ולהפוך את כיוון הכתיבה לאנגלית בשביל הסיומת .co.il
  • ניתן לקנות דומיין מרשם דומיינים, אך ניתן גם להיכנס לאתר איגוד האינטרנט הישראלי ושם לבחור מבין רשמי מתחם בארץ ובעולם המפוקחים על ידם בכתובת: http://www.isoc.org.il/.
  • לאחר שביצענו את רכישת הדומיין הרצוי דרכנו או דרך חברה לבניית אתרים חשוב לוודא באיזה קוד משתמשת החברה שבונה לנו את האתר האם בקוד פתוח או בקוד סגור ? הווי אומר האם ניתן לאחר בניית האתר לקבל את קוד המקור ללא תשלום נוסף ,זה מתאפשר רק שמדובר על מערכות ניהול אתרים מבוססות קוד פתוח כגון: wordpress  זהו מהלך חשוב אם בעתיד תרצו לבצע שינויים בתכנות ובעיצוב האתר .
  • אנו ממשיכים לקוד האתר שם יש שני צדדים הצד שהגולשים נפגשים איתו שלרוב מורכב מקבצי עיצוב ותיאום בין חלקי האתר והצגתם כגון: תפריט עליון או צדדי וכד’ , קיים חלק נוסף שהוא בצד של השרת איפה שמאוחסן האתר חשוב לוודא שלחברה שבונה לכם את האתר יש את הידע להתאים את האתר לדפדפנים מרובים ולבצע אופטימזיה אופטימאלית.
  • שילוב אלמנטים באתר כגון פלאש יכולים לפגוע בקידום במנועי החיפוש אם הם לא נעשים בצורה זהירה ומתוכננת , מכוון שמנועי החיפוש לא יכולים לאנדקס אותם . כיום מקובל ששילוב האלמנטים הזזים יעשה בhtml 5   שכיום היחיד שתומך בכל מכשירי הסולולר ככל הנראה יהיה המחליף של הפלאש .
  • מומלץ להוסיף לכל אתר מנוע חיפוש מרכזי הנמצא לרוב בדף הבית דבר זה נותן יתרון משמעותי לגולש המזדמן היכול לחפש דברים ביתר קלות באתר שלכם ולהגיע למוצרים בשתי לחיצות.
  • אם החלטתם להוסיף גלריה או קטלוג וודאו שהיא נוחה למשתמש קצה לטייל בה ולחפש בה את מבוקשו זה חשוב להציג את הפריטים באופן הברור עם מירב המידע שיש לכם להציע.

נשמח לעמוד לשירותכם

08-690-9040