חשיבות של מצגת עסקית

מה היא מצגת?

מצגת היא הצגה של נושא מסוים לקהל צופים בצורה ויזואלית, באמצעות אוסף שקפים. מצגת מגוונת יכולה לשלב טקסט, חומר ויזואלי כמו תמונות או ציורים, צלילים ועוד. מצגת טובה יכולה לסייע בהעברת מסר מורכב, אם על ידי המחשת נושא הקשה לתיאור באופן מילולי, או על ידי הצגת רצף פעולות או אירועים כתהליך בצורה גרפית, מה שמקל על הבנתו וזכירתו.

סוגי מצגות עסקיות

מצגת עסקית יכולה להיות בשימוש למטרות רבות- הרצאות, פעולות שיווק, מצגת למשקיעים, דיונים, הדרכות, פעולות תרבות, מצגת לאירועים, מצגת של תכנית עסקית ולמידה אלקטרונית.

החשיבות של מצגת בהזמנת הקהל

חשיבותה של מצת עסקית נעוצה, בראש ובראשונה, בהיותה מזמינה וביכולתה לגרום לקהל להיות מרותק לתכנים וכך להבין אותם בקלות ובאופן מעמיק.

מצגת היא האופן בה אנו מעבירים את המסר שלנו לקהל הצופים, במילים ובאלמנטים ויזואליים כמו תרשימים, גרפים ומסרים ממוקדים. היא מאפשרת למילים שלנו להיות מונחות על ידי מסגרת תוחמת המקלה על הבנתן. כפי שבחיי היום-יום אנו נוטים יותר להביט בשלטים שאופן הצגתם הוא מזמין, ויזואלי ותמציתי, כך בהרצאה ניטה יותר להבין ולהימשך למסר שמועבר באופן דומה.

החיוניות של מצגת בהעברת מסרים

מצגת עסקית היא אחד מאמצעי העברת המידע הנפוצים ביותר בעולם העסקי- להעברת מסרים בתוך ארגונים, בין חברה ללקוחות שלה, בין חברה לספקים שלה וכדומה. המצגת היא למעשה אמצעי המתווך בין משדר מסר (לדוגמה חברה X) לבין מקבל המסר (לדוגמה משקיע פוטנציאלי). מצגת עסקית טובה מסייעת למקבל המסר להתרשם ממסרי המשדר, להתעניין בהם ולרצות לפעול (בדוגמה שלנו, להשקיע). מצגת מאפשרת חלון הזדמנויות שיכול להשפיע על המגעים בין המשדר למקבל המסר (לדוגמה, להחליט להשקיע).

אנחנו בברזילי מור מספקים שירותים שונים של הכנת מצגות- תוכנית עסקית, מצגות למשקיעים, מצגות לאירועים מצגות ביטוח מנהלי תיקים ועוד.